Nasza kadra

Zawód nauczyciela jest szczególny i nie da się porównać z żadnym innym. W pracy wychowawczej mamy do czynienia z tym, co jest najbardziej skomplikowane, bezcenne i najdroższe w życiu – z człowiekiem. Od nas, od naszego kunsztu pedagogicznego i mądrości zależy droga życiowa wychowanka, jego rozwój umysłowy, charakter, postawa obywatelska, miejsce i rola w życiu, wreszcie szczęście osobiste. Efekty pracy pedagogicznej są dostrzegalne nie od razu, lecz po upływie długiego okresu. Powinnością placówek oświatowych, naszym najważniejszym zadaniem jest przezwyciężenie skutków negatywnych oddziaływań. Osobowość człowieka może się w pełni ujawnić pod wpływem mądrego, rozważnego i doświadczonego wychowawcy. Jedną ze znaczących właściwości twórczej działalności pedagoga jest konieczność uwzględniania ciągle zmieniających się sytuacji. Dziecko cały czas się zmienia, dziś jest inne niż wczoraj. Najważniejszymi instrumentami naszego oddziaływania na psychikę dziecka są słowa, ukazywanie piękna przyrody, literatury i dzieł sztuki, kierowanie emocjami ucznia.

Naszą kadrę pedagogiczną stanowią nauczyciele z wyższym wykształceniem, którzy zapewnią dzieciom profesjonalną opiekę edukacyjną i wychowawczą. Nasz personel jest po wszelkich kursach przygotowujących do pracy z dziećmi m.in. Kurs pierwszej pomocy w Medycznym Centrum Szkoleniowym Komandos, kurs BHP oraz P.POŻ, badania sanepidu.  Są to ludzie o wysokiej kulturze osobistej i wrażliwości, nastawieni na zaspokojenie indywidualnych potrzeb i pobudzenie zainteresowań w każdym kierunku.

mgr Daria August

Dyrektor, nauczyciel z wykształcenia i zamiłowania pedagog.

Ukończyła studia magisterskie z Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na tej samej uczelni. Cały czas się dokształca poprzez różnego rodzaju kursy np. Kinezjologia i gimnastyka mózgu. Jest szczęśliwą mamą 11-letniego Kacpra i 5-letniej Tatiany. To właśnie dzięki nim ma tyle siły i energii, oraz narodziło się w niej nowe spojrzenie na otaczający świat. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi, organizowanie wszelakich imprez nie sprawia jej problemu. Jest osobą dynamiczną i wesołą, szybko nawiązuje kontakty. Fascynują ją alternatywne sposoby wspierania dziecka w rozwoju i zabawie. Praca z dziećmi jest dla niej inspiracją i sposobem na realizację siebie. Jest otwarta na pomoc dzieciom i rodzicom. W każdej chwili można zadzwonić, przyjść i porozmawiać :)

mgr Małgorzata Janisz

Z wykształcenia i powołania nauczycielka, pedagog.

Ukończyła studia magisterskie o kierunku: Filologia Polska na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza oraz studia podyplomowe z Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na tej samej uczelni. Zdobyła certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego oraz uprawniający do jego nauczania. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Odbyłam wiele staży i praktyk.
Jej pasją jest literatura, tworzenie teatrzyków dla dzieci, zajęcia plastyczne i językowe. Uważa, że przedszkole jest fundamentem dla dalszego rozwoju milusińskich w szkole.
Praca z dziećmi daje jej wiele szczęścia i radości. Ich sukcesy sprawiają, że uśmiecha się, bo: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.

Małgorzata Chachuła

Instruktor kulturalno-oświatowy o specjalizacji teatralnej.

Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek. Zawodowo instruktor kulturalno- oświatowy o specjalizacji teatralnej. Stara się w każdym dziecku dostrzec jego indywidualność. Uważa, że okres przedszkolny jest najważniejszym okresem w życiu dziecka. Buduje pozytywne, oparte na zaufaniu relacje z przedszkolakami. Bardzo ceni każdą chwilę spędzoną z dziećmi. Posiada wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi. Posiada ogromną wiedzę w zakresie zajęć plastycznych, teatralno- muzycznych. Mając na uwadze rozwijanie swoich kwalifikacji i zdobywanie nowych umiejętności stara się uczestniczyć w kursach i szkoleniach, które dostarczają ciekawych pomysłów do pracy i zabawy z dziećmi. Ukończyła kurs kinezjologii, bajkoterapii, języka angielskiego na poziomie C1.Aktualnie studiuje Edukację Przedszkolną i Wczesnoszkolną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza.
Interesuje się wykorzystaniem technik multimedialnych w edukacji małego dziecka.

20160728_143934

Agnieszka Kolenda

Ukończyła studia licencjackie z Pedagogiki na kierunku: edukacja elementarna i wychowanie fizyczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie kontynuuje naukę na tej samej uczelni. Ukończyła kurs animacji czasu wolnego, instruktora fitness i języka angielskiego. Cały czas się dokształca i poszukuje nowych kursów, które pozwolą jej poszerzyć wiedzę dotyczącą rozwoju dziecka. Doświadczenie zdobyła podczas praktyk i trzyletniej opieki nad dwójką dzieci.

Interesuje się jak książki dla dzieci i bajki animowane wpływają na rozwój dziecka. Prywatnie pasjonatka podróżowania oraz poznawania nowych kultur.

Uśmiech na twarzy dziecka sprawia jej największą satysfakcje. Troszczy się o swych wychowanków, uczy samodzielności i wytrwałości w pokonywaniu trudności. Uważa, że przedszkole to nie tylko miejsce zabawy, ale przede wszystkim miejsce wszechstronnego rozwoju.